A szamuráj útja - Akito, the Exiled
Code Geass: Akito, the Exiled (2012)
A Code Geass sikere egyértelmű volt számomra, azonban a Nunnally in Wonderland inkább egy szórakoztató történetnek bizonyult, mintsem valós mellékszálnak. Ennek ellenére úgy döntöttem, teszek egy próbát a másik, ötrészes OVA-val, a Code Geass: Akito, the Exiled-dal. A Sunrise Studio Kazuki Akane rendezőt bízta meg a feladat elvégzésével, akit az Escaflowne mozifilmje és sorozata tette ismertté.
Bár az alkotógárda túlnyomó része megmaradt, a CLAMP is közreműködött az elkészítésben, de a művészeti vezetői székbe Takeshi Satou (Fate/Grand Order: First Order, Kite Liberator, Noein - to your other self) került, a zenét pedig ezúttal Ichiko Hashimoto (RahXephon) szerezte. Ez azért némileg determinálta az anime fogadtatását.
Maaya Sakamoto: More Than Words
Ezúttal a szentpétervári frontvonalat ismerhetjük meg, ahol az Euro Universe próbál megküzdeni Britannia előre nyomulásával. Layla Malkal, egykori brit arisztokrata leszármazott a E.U. oldalára állva próbálja kamatoztatni befolyását és rátermettségét. A Wyvern névre keresztelt japán osztag vezetése volna első komoly megmérettetése, de felettesei úgy döntenek, inkább öngyilkos küldetésre változtatják amúgy remekbe szabott taktikai tervét. Kis híján a teljes csoport felmorzsolódik, azonban az Alexanderek egyik vezérlőke, Akito Hyuuga átveszi a kezdeményezést és csodával határos módon végez az ellenséggel.
A Code Geass: Akito, the Exiled nagyjából a sorozat közepe tájékán játszódik, amikor Zero még a hatalom megszerzésén és a szövetségek keresésén ügyködik. Ezért ő és CC is meglátogatják ezt a frontvonalat, ahol még egészen más arcát mutatja az ifjú sakkjátékos. Emiatt kissé kuszává válik a történet vonalvezetése, így talán erről az aspektusról jobb talán meg is feledkezni. Sokkal inkább arra kell figyelnünk, miféle hasonlóságot fedezünk fel a két helyszín, a két főszereplő és a Geass-ek funkciójában.
Akárcsak Zero, Akito is elnyeri az egyik Geass erejét, ez pedig lehetővé teszi számára, hogy megvalósítsa Layla tervét, illetve ellen tudjanak állni Britanniának. Talán ez az a pont, ahol igazán különbséget mutat a két karakter, hiszen a japán srác inkább Suzakura hajaz viselkedésében, mintsem a lángelme sakkozóra. De pontosan ezért veti el annak lehetőségét, hogy hadvezér lehessen, hiszen a magány és az árulás nem tartozik a kedvencei közé. Az áldozatokért sem kimondottan rajong, sokkal merevebb, mint Zero.
Maaya Sakamoto: Arco
Rengeteg párhuzamot fedezhetünk fel a Code Geass eredeti sorozatával és karaktereivel, ez pedig némileg unalmassá varázsolna az egész OVA-t. Azonban számtalan izgalmas eltérés is akad, amiért elvész az ismétlések keltette nosztalgia érzetünk. A történet és az alternatív frontvonal, az új szereplők és a Knightmare-ek megjelenése ugyan csak a pozitív irányba húzzák el a mérleget, az alkotók pedig garantálhatták volna a mű sikerét is.
Értékelésem: 6/10
Forrás, információk: https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=13450
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=7hGPia1E6pg
Mafab link: https://www.mafab.hu/movies/code-geass-boukoku-no-akito-1-yokuryuu-wa-maiorita-116215.html
Bluray megvásárolható: épp nem
Smaragd Sárkány